Postup

 

 

Příprava

Přibližně osm minut před okamžikem východu nebo západu Slunce začněte připravovat oheň následujícím způsobem (po určité praxi, bude stačit začít 5 minut před tím). Umístěte stojan pro Agnihotra pyramidu na nehořlavou podložku, např. cihlu nebo kámen. Kovová podložka není vhodná. Na dno měděné pyramidy položte kousek sušeného kravského trusu.
Potom namažte ghí na několik kousků sušeného kravského trusu. Uspořádejte je v pyramidě tak, aby uprostřed bylo trochu místa kvůli tomu, aby mohl proudit vzduch.

 

Zapálení ohně

Potřete sušený kravský trus trochou ghí, zapalte ho sirkami a vložte ho doprostřed mezi ostatní kousky sušeného kravského trusu. Brzy se zapálí i ostatní kousky. Prosím dávejte pozor na to, aby část sirky nespadla do pyramidy.

K zapálení ohně nepoužívejte žádné ropné produkty (benzín nebo plynový zapalovač), znečistilo by to atmosféru. Můžete mávat rukou, aby oheň dostal víc vzduchu a lépe hořel. Do ohně by se nemělo foukat, protože se do něj mohou dostat bakterie.
V době východu nebo západu Slunce by veškerý kravský trus měl hořet naplno.

 

Provádění Agnihotry

Přesně v okamžiku východu Slunce se zazpívá první část mantry a po slově ,,Swáhá“ se vhodí první dávka rýže pravou rukou do ohně (špetka úplně stačí). Pak se zazpívá druhá část mantry a po slově ,,Swáhá“ se vhodí druhá dávka rýže pravou rukou do ohně. Takže tím je ranní Agnihotra skončená.

Správný postup ukazuje video 1video 2 a video 3.

 

Návod ke stažení: Agnihotra návod.pdf

Zdroj: www.homatherapie.de/cz/howtoperform.html

 

Překlad: Jan Běhůnek DiS

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
341 01 Horažďovice

+420 732 445 320
Skype nebo WhatsApp

https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode