Projekt Archa Noemova

 

 

 

 

 

Co je to projekt Archa Noemova?

 

Projekt Noemovy Archy je zvláštní případ rezonančních bodů (je to další technika používaná v Homaterapii). Skupina zemědělců, kteří již ekologické zemědělství provozují nebo ho chtějí provozovat se spojí, aby vytvořili komplex farem. Na ploše 200 akrů (80 hektarů) se pak vytvoří rezonanční bod. Farmy mohou vlastnit různí zemědělci, ale musí vzájemně sousedit, tj. dotýkat se. V této oblasti 200 akrů by se neměly používat jakékoliv agrochemikálie.

 

Při provozování ekologického Homa zemědělství se do atmosféry vpravují živiny, což je protilátka na kyselé deště, ozonové díry, radiaci ze země, atd. Na základě praktických zkušeností získaných v Amazonii v Peru , byl vyvinut model zemědělství budoucnosti, který podpoří potravinovou bezpečnost na úrovni obce.

 

 

 

Noemova archa obsahuje 5 komponent:

 

 

1. Vytvoření rezonančního bodu na 200 akrech

 

Prostřednictvím ekologického Homa zemědělství se dá získat téměř dvojnásobek výnosu na hektar slunečnice, světlice barvířské, sojových bobů a hrášku, ve srovnání s metodami, které zná moderní věda. Čiroku a kukuřice se vyprodukuje asi jeden a půl krát víc, než je běžné. Na akr existuje nejen nárůst produkce, ale i úspora nákladů na akr. Zemědělci si provozují vlastní banku semen na další sezónu. Tím se na obecní úrovni vytvoří ,,Věčně zelená revoluce“, tedy zabezpečení potravinami pro vesnice.

 

 

 

 

 

 

Obrázek: 80 hektarový pozemek s Agnihotra chýší uprostřed (bílý bod), rezonančními body na okraji pozemku (modrý bod) a chýší na Tryambakam Homu (červený bod)

 

 

 

2. Provozování a udržování nepřetržité 24-hodinové Om Tryambakam Homy na celkové léčení

 

Vzhledem k tomu, že tento Homa oheň probíhá nepřetržitě, pak takové místo léčí lidi, zvířata a ptáky. Lidé mohou do této oblasti přijít, posedět a obdrží léčení. Bez léků, pouhým pobytem v atmosféře, kde nepřetržitě hoří oheň a zpívají se mantry, se dají vyřešit různé psychické problémy, duševní napětí, hyperaktivita u dětí a dospělých, schizofrenie, autismus apod.

 

 

3. Chov dobytka

 

Udržuje se stádo přibližně 50 krav, býků a telat, které dodávají veškerý kravský trus a ghí, které je potřebné k udržování Agnihotry a 24 hodinové Om Tryambakam Homy. Nejméně 30 akrů z těchto 200 akrů se vyčlení na krmivo. Úspěšný šlechtitelský program čistých plemen zajistí projektu dobrý příjem.

 

 

 

 

 

Obrázek: K léčení 80 hektarů je nutné denně provádět Agnihotru, 4 hodiny denně Om Tryambakam Homu, během úplňku a novoluní se provádí 24 hodinová Om Tryambakam Homa

 

 

 

4. Vermikompost + bio-hnojivo Gloria Biosol

 

Úrodnost půdy zvýší vermikompost a bio-hnojivo Gloria Biosol. Tato sekce bio-hnojiv se může provádět zároveň vedle chovu dobytka. Biosol je lepší než jakékoliv jiné dostupné bio-hnojivo na trhu. Deset tisíc litrových nádrží měsíčně vyprodukuje tři tisíce litrů hnojiva Gloria Biosol. Nadměrnou produkci lze prodávat dalším zainteresovaným ekologickým zemědělcům. Cílem je úplná soběstačnost včetně 200 akrů s rezonančním bodem.

 

 

5. Podpora Agnihotra popela jako lidové medicíny v sousedních obcích

 

V okolní oblasti 200 akrového projektu se vybere 20-30 vesnic. Dobrovolnice z Homaterapie navštíví každou vesnici a založí tam ženské léčebné kruhy. Budou vyučovat vesničany, jak si vyrobit jednoduché lidové léky z popela Agnihotra popela a (tuto metodu vyvinula farmaceutka Monika Koch z Německa) jak tyto léky užívat na psychosomatické úrovni nebo na chronická onemocnění, kde jim klasické léky nepomáhají. Léky z Agnihotra popela se podávají vždy zdarma.

 

 

Obrázek: Léčivý Agnihotra popel se dá užívat rozmíchaný s vodou, medem, ghí apod.

 

 

Veškeré náklady na infrastrukturu pro rezonanční body, chov skotu, vermikompost, program na hnojivo Gloria Biosol a šlechtitelský program lze získat zpět za čtyři roky, přičemž se zohlední pouze nárůst produkce na akr a úspory nákladů na akr. Část zisku se uloží stranou jako rotující fond. Po čtyřech letech by se tyto peníze mohly poskytnuty jiné skupině zemědělců, aby se vybudovala infrastruktura pro další projekt Noemovy archy.

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://homafarming.com/noahs-ark-project/

 

Ke stažení: Projekt archa Noemova.pdf

 

Překlad: Jan Běhůnek DiS, https://www.homaterapie.cz/

 

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode