Léčivé ohně na Antarktidě

 

 

 

Juan Ojeda, Chile

Časopis Satsang

2002

 

 

 

V roce 1991 se na Štědrý večer přesně o půlnoci na malém chilském ostrově Navarino_Island v přístavu Port_Williams prováděly léčivé ohně a zpívaly se védské mantry. Je to nejjižnější výběžek Jižní Ameriky, kde lidé žijí v extrémních klimatických podmínkách.

 

Léčivé ohně na Antarktidě.pdf

 

V roce 1995 Shree Vasant Paranjpe přicestoval do Punta Arenas v Chile, což je nejjižněji položené město na světě. Se začínajícími praktikanty Agnihotry a dalších léčebných ohňů tam provedl Rudra Jadžnu (Homu).

 

 

 

Obrázek: Nelson Ibañez, Luis Jalife, Cesar Garces & Juan Ojeda

 

 

Později, v letech 1997 a 1998 cestovalo mnoho dobrovolníků na čtyři dny do Punta Arenas, města ležícího těsně u Magalhãesova průlivu, aby provedli léčebné ohně se sedmdesáti měděnými pyramidami. To byl impuls k obnovení ozonové vrstvy. Podle starobylé vědy, která vychází z Véd, je takový účinek možný, pokud se zpívají určité mantry a provádí se léčebné ohně. Lidé, kteří tyto léčebné ohně prováděli, pocházeli z různých částí Chile, Uruguaye, Španělska, Ekvádoru a Kolumbie. V červnu 1987 Shree Vasant uvedl, že je třeba tento typ práce vykonávat v Magalhãesově oblasti. O mnoho dříve v článku publikovaném v časopise Satsang v roce 1976 Shree Vasant uvedl, že pokud by se Jadžny prováděly v tak vzdálených zeměpisných šířkách, obnoviĺa by se tím ozonová vrstva.

 

Datum 26. března 2002 si budoucí generace budou pamatovat, protože ten se na Antarktidě provedly léčebné ohně a zpívaly se mantry. Nebudou si pamatovat, kdo ty ohně provedl. Byl to projev boží vůle, která je umožnila provést. Shree Vasant nám vyprávěl o zvláštní energii, která pokud se na Antarktidě aktivuje, bude mít vliv na ozonovou vrstvu a začne ji regenerovat.

 

Bude to možné pomocí impulsu Prány. V této oblasti se bude muset zapálit mnoho ohňů, aby to mělo vliv.

 

Cesta na Antarktidu je výlet s vysokým rizikem, který je závislý na řadě proměnných, jako je klima, vojenské povolení, let speciálními vojenskými letouny, povolení k volnému pohybu na Antarktidě a mnoho dalších povolení, která musí vydat být různí důstojníci. To vše se musí zkoordinovat.

 

Každá věc, která se na této cestě stala, se dá popsat pouze jako abnormální.

Pro civilní osobu, která nemá vojenský ani vědecký účel navštívit tento kontinent, bylo povolení schválené bez jakékoli námitky. Osoby odpovědné za základny na Antarktidě mají právo rozhodnout, zda tam určitá osoba vstoupí nebo ne s ohledem na tom, co tam dělají a charakteristice místa. Ve skutečnosti se tam nemůže dostat nikdo, kdo není vědec nebo kdo nemá pověření armády. Turisté za výlet letadlem z New Yorku platí 70 000 dolarů za to, aby strávili jen několik hodin na jižním pólu.

 

Čtenářům musíme přiblížit jeden detail, který ilustruje podmínky, za jakých jsme tam dorazili. Letadlo k přistání na Antarktidě k přistání obvykle potřebuje viditelnost 800 stop a příznivé podmínky (stopa-jednotka délky 30,48 cm) . Bez příznivých podmínek se každý letoun musí vrátit do Punta Arenas. Je to let, který trvá čtyři hodiny přes Drakeův průliv. Přistávali jsme , když byla viditelnost pouze 200 stop, což se považuje za manévr s vysokým rizikem pro jakýkoli letoun a jeho posádku.

 

Z Punta Arenas se letělo letadlem ,,Hercules" uruguayského letectva. Let nad nebezpečnými oceány trval více než tři hodiny.

 

 

 

 

Je důležité zmínit, že autoři tohoto článku neznají všechny spolupracovníky, kteří pomáhali při uskutečnění této cesty a snažili se získat příslušná oprávnění. Pomohli nám různé lidé z úřadů, třeba šéf regionálního letectva v Magalhãesově oblasti, který povolil let uruguayského letadla. Také šéf letiště Punta Arenas získal různá povolení, aby nám pomohl. Další část tohoto procesu usnadnila osoba odpovědná za posádku a expedici. Nejméně tři další lidé odpovědní za tento typ letů nám krok za krokem sehnali potřebná povolení, aniž by přesně věděli přesně, jaký máme záměr. Není snadné to ostatním logicky vysvětlit a zdůvodnit. Velitelé antarktických základen rozhodují o tom, kdo takové lety povoluje.

 

Šéf letiště v Punta Arenas se spojil s velitelem letu aby mu sdělil, že na základně se bude provádět ,,nějaký léčebný oh", kterého by se měl také zúčastnit. Z počátku to nebylo přijato s velkým pochopením.

 

Když jsme dorazili na základnu, čekal tam na nás velitel letectva a dal nám k dispozici džíp pro osobní potřebu. Také nás okamžitě představil veliteli základny. Velitel nás pozval na místo, kde se při příjezdu přijímají zástupci armády. Se zájmem si nás vyslechl a pak nám opět nabídl džíp.

 

 

 

 

Léčebný oheň se provedl v měděné pyramidě za hlasitého zpěvu manter, který vyčistil atmosféru. Navrhlo se, aby se léčebný oheň provedl v oblasti ,,La Cruz". Velitel leteckých sil tam byl s námi.

 

V měděné pyramidě jsme spálili sušený kravský trus a přepuštěné máslo ghí z kravského mléka. Léčebné ohně pomáhají odstranit nemoci, rostlinám poskytují výživu a podporují růst rostlin. Tento typ hospodaření nyní praktikují tisíce zemědělců v oblasti Amazonie v Peru s vynikajícími výsledky. Více informací na internetu naleznete na adrese: www.homatherapy.com

 

Pyramida v oblasti ,,La Cruz" zůstala. Ještě před tím, než jsme ji viděli naposledy, šéf letectva na antarktické základně do sněhu kolem pyramidy dal kameny, zatímco oheň ještě dohoříval; připomínalo to oltář.
 

Po dokončení naší práce jsme byli velmi srdečně přijati horkými nápoji.

 

Kdybychom mohli tuto velkou zkušenost a službu vyjádřit v jediné větě, zopakovali bychom slova dámy, která se zabývá výpravami do Antarktidy a se kterou jsme se setkali v Punta Arenas: ,,Pouze Bůh schvaluje, komu umožní vstoupit na Antarktidu". Zřejmě je to pravda. Jsou lidé, kteří čekají celé měsíce a roky na tuto příležitost, která pak nepřijde. Někteří čekají týdny na vhodné klimatické podmínky a mohli se vrátit nazpět. Někdy tam přiletí letadlo, ale musí se vrátit, aniž by mohlo přistát. Je třeba zdůraznit, že od dubna do října je povoleno jen velmi málo letů. Možná je to jen dvanáct letů.

 

S konečnou platností a s údivem musíme pozorovat, jaké jsme dostali podmínky k vykonání této práce. Je to kvůli ŠRÍHO milosti. (Šrí nebo též Param Sadguru Šrí Gajanan Maharaj znovuobnovil Védy a Agnihotru)

 

Juan byl požádán, aby na tomto konkrétním místě udělal léčivý oheň, protože se určité body na planetě musí oživit. Mantry a léčivé ohně se musí použít k uzdravení životního prostředí.

 

 

Zdroj: www.agnihotra.org/old_files/Sat302.html

 

 

 

Překlad: Jan Běhůnek DiS

 

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode