Agnihotra

 

Agnihotra, základní Homa

Agnihotra Homa je základem pro všechny ostatní Homa ohně, které byly předány ve starobylých Védách. Védy jsou učením o bioenergii, psychoterapii, medicíně, zemědělství, biogenetice, kontrole počasí a meziplanetární komunikaci. Pro léčivý obřad Agnihotra ohně se používá měděná pyramida předepsaných rozměrů.

 

 

Měď a zlato jsou jediné dva kovy, ze kterých je možné vyrobit pyramidu pro Agnihotru. Všechny civilizace a tradice věděly již odedávna, že měď a zlato mají léčivé vlastnosti. Ve vědě o Homa terapii existuje jen malý rozdíl mezi léčivými účinky mědi a zlata, které se používají na výrobu nádoby ve tvaru pyramidy pro Agnihotra oheň.

Agnihotra oheň je obřad vyladěný na biorytmus východu a západu Slunce. Celý obřad se skládá z přípravy malého ohně uprostřed měděné pyramidy předepsané velikosti. Do ohně se vhodí několik rýžových zrnek za zpěvu dvou jednoduchých manter přesně v čase východu nebo západu Slunce. Agnihotru můžete provozovat ve vašem bytě, na zahradě, v kanceláři nebo dokonce i v autě. Zabere jen několik minut vašeho času denně.

 

Východ a západ Slunce

Ve staré himalájské tradici, která vychází z Véd, existují různé definice východu a západu Slunce. To ovšem znamená, že pro techniku Agnihotry, která v určité oblasti vyživuje rostliny a redukuje nemoci, bychom měli používat přesnou definici. Tato definice spočívá v momentu, kdy je polovina slunečního kotouče na obzoru a nezohledňuje viditelnost nebo refrakci - ohyb paprsků. Počet lidí provádějících obřad Agnihotry dnes stoupá a jde do tisíců na všech kontinentech. Výpočty časů na Agnihotru (východů a západů Slunce) se nabízejí zdarma pro jakékoliv místo na světě. Všichni ve svém počítačovém programu používají jen tuto definici.

 

Podle staré tradice je východ a západ Slunce popisován takto:

Při východu ze Slunce tryská záplava ohně, elektřiny, étheru a jiných, jemných energií na území, nad kterým právě vychází Slunce. Což je úžasné.

Tento příval energie čistí a posiluje všechno, co mu stojí v cestě; všechno, co jenečisté, se tímto procesem zničí. Veškerý život tento proud životodárných energií oslavuje. Během východu Slunce je možné slyšet hudbu. Ranní mantra, která se při Agnihotře zpívá, je esencí této hudby. Podstatou takového proudu energie je tón. Při západu Slunce nastává opačný proces.

 

Je zajímavé, že slovo ´elektřina´ se zde používá v množném čísle. Pokud zameškáte přesný čas východu nebo západu Slunce, pak se už nejedná o Agnihotra oheň. Popel z takového ohně pak není léčivý.

 

Agnihotra návod: Agnihotra návod.pdf

Překlad: Jan Běhůnek DiS

Anketa

Praktikujete pravidelně Agnihotra Homu?

Celkový počet hlasů: 1791

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode