Om Tryambakam Homa

 

 

Každý, kdo bude chtít praktikovat Jadžny (Homy) pro zvláštní účely nebo nějaké jiné Jadžny, musí pravidelně provozovat obřad Agnihotry, tedy Jadžny při východu a západu Slunce. Agnihotra vytváří základní léčebný a čistící cyklus okolo fyzického těla, ochranný štít z prány a mentální štít. Prána je životní energie, která v nás pulzuje a spojuje nás s kosmem.

 

Aby se ještě víc posílil léčebný efekt v oblasti, kde se pravidelně vykonává Agnihotra, mohou se provádět dva jednoduché Homa ohně: Vyahruti Homu a Om Tryambakam Homu.

 

Om Tryambakam Homa

 

Při této Homě se používá jen jedna mantra, kdy se přidá jedna kapka ghí do ohně po slově Swaha (čti sváhá). Mantra se zopakuje a opět se přidá kapka ghí do ohně. Takový postup se dá provádět libovolně dlouho. Pokud při provádění této Homy přichází čas východu nebo západu Slunce, pak se v přesném čase na Agnihotru zazpívá mantra, ghí promíchané s trochou rýže se vhodí do ohně. Je lepší mít na Agnihotru vlastní pyramidu a popel uchovávat zvlášť.

 

Je výborné provádět tuto Homu v noci v pokoji, kde spí děti. Má na ně blahodárný vliv. Tisíce lidí na všech kontinentech doma pravidelně praktikují Homa oheň, každý večer 15 minut.

 

V Homa zemědělství se na různých farmách tento oheň provozuje celé 4 hodiny denně, kdy se u něj vystřídá několik lidí. Pokud přijde někdo nový, sedí u ohně jen 15 minut. Příště bude chtít zůstat déle, protože okamžitě ucítí jeho léčebný efekt. Jak už se psalo, tato Homa se může provádět na místě, kde se pravidelně provádí Agnihotra.

 

Na všech kontinentech existují místa, kde se tento Homa oheň udržuje několik hodin denně a někde se udržuje nepřetržitě. Na jednom místě v Indii (Tapovan u Dhule) se tento Homa oheň udržuje nepřetržitě už dvanáct roků a lidé se u něj střídají po hodině. Někteří u ohně sedí dvě nebo tři hodiny.

 

Pokud by se vědci zabývali zkoumáním takového místa, objevili by zde velmi silné magnetické pole. Toto magnetické pole se vytváří pomocí Jadžny a má přímé působení na počasí. I o tom se zmiňují staré védické texty.

 

Sejde-li se dost lidí, můžete se provést 24 hodinová Om Trymbakam Homa při úplňku a novoluní. Úplněk a novoluní je zvláštní čas s obrovským vlivem na psychiku. Anglické slovo ´lunatic´ má význam bláznivý nebo šílený; slovo je odvozeno od ´luny´, což je latinské označení pro Měsíc.

Účinky

Na ochranu, uzdravení, nesmrtelnost, neutralizaci negativních vlivů. Pomáhá během přírodních katastrof, kdy uklidní bouřku, krupobití, silný vítr apod. Praktikování Homy přináší ochranu vám i vašemu domu. Neutralizuje radioaktivitu. K nastolení psychické a tělesné rovnováhy (uvolňuje stres a napětí). Má velmi silný léčebný účinek při úplňku a novoluní.

Jednoduchá Homa, kterou si můžete udělat u vás doma, na zahradě, sami nebo s přáteli. Dá se provádět např. v místnosti s pacientem (praxe v nemocnicích v Jižní Americe) kdykoliv během dne nebo noci.

 

Tryambakam Homa na farmě

 

Tryambakam Homu můžete provádět na zahradě nebo na farmě v malém domku, který je zhotovený pouze z přírodních materiálů (sláma, dřevo, hlína, kámen). Speciální domek na Homy se používá hlavně v Homa zemědělství, kdy účinky Homy mají velký vliv na úrodu a ochranu před škůdci. Na Homu se hodí i altánek uprostřed zahrady. Čelo domku nebo altánku směřuje k východu, ve kterém jsou dvě pyramidy; vlevo je pyramida na Agnihotru a vpravo pyramida na Tryambakam nebo Vyahruti Homu.

 

Pomůcky

 

Měděná pyramida (jiná než na Agnihotru), tekuté ghí, lžička, kousek sušeného kravského trusu, svíčka z včelího vosku a sirky.

 

Postup

 

Před Homou se můžete osprchovat, abyste získali co největší užitek. Stačí si rovněž opláchnut ruce a obličej. Zujte si boty, tím prokazujete ohni úctu a náležitý respekt; můžete si vzít slavnostní bílé a čisté oblečení, nejlépe z přírodních materiálů. Najděte si klidné místo, kde nebudete rušeni. Sedněte si směrem k východu; pokud je vás víc, tak do kruhu.

 

Připravte si skleničku tekutého ghí (cca 37 stupňů) a sušený kravský trus , který postupně budete přikládat do ohně. Stačí jen několik silnějších kusů. Jeden kousek trusu natřete nebo namočte do ghí a zapalte ho svíčkou, kterou necháte hořet. Hořící trus do pyramidy vložte pravou rukou a nechte oheň rozhořet.

 

Začněte zpívat Om Tryambakam mantru a na konci při slově swáhá obětujete kapku ghí ohni. Oheň se provádí v jedné pyramidě, u které sedíte sami. Nebo oheň v jedné pyramidě provádí celá skupina, kdy se po jednom všichni u ohně střídají např. po 30 minutách. Nebo ve skupině mají všichni svojí pyramidu a všichni zpívají a pálí oheň společně v kruhu. To všechno záleží na domluvě, kolik přijde praktikujících.

 

Pokud oheň málo hoří, kdykoliv se může přidat ghí a nemusí se čekat na konec mantry (swáhá). Jestliže oheň zhasne, opět se nad svíčkou zapálí hořící kousek trusu.

 

Om Tryambakam Homa se přeruší pouze v okamžiku východu nebo západu slunce, kdy se provede Agnihotra. Potom se může v praxi pokračovat dál.

 

Na závěr už do ohně již nepřikládejte a nechte ho dohořet. Vychladlý popel můžete potom vysypat na zahradě, protože není tak léčivý jako popel z Agnihotry.

Homu provádějte přesně podle návodu a dbejte na správnou výslovnost manter. Video návod najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=Gy1Y2x4oJnw&t=9s

Mantra
 

Om Tryambakam mantra je rovněž známá jako Mahamrithyunjaya Mantra a zní:

 

 

Om, Tryambakam jažamahe, sugandhim pusti vardhanam,

urvárukam iva bandhanán, Mrityor mukshiya mámritát, swáhá (kapka ghí do ohně)

 

 

Význam

Správná výslovnost mantry je zde: https://www.youtube.com/watch?v=bGS62QdFmOkExistují různé překlady této mantry, které se mírně odlišují. Tady jsou některé verze:


Uctívám tříokého Jednoho (Šivu), plného vůně, který udržuje při životě všechny bytosti. Kéž mne osvobodí od smrti po věčnost, stejně jako je oddělena okurka od svého stonku.

Ó tříoký Šivo, medituji na tebe. Žehnej mi zdravím a nesmrtelností
tak snadno jako se odloupne okurka ze stvolu, zbav mne chapadel bolesti a smrti.

 

Zdroj: Vasant J. Paranjpe: Homaterapie naše poslední šance

Horst a Birgitt Heigl: Agnihotra: Ursprung, Praxis und Anwendungen

Překlad: Jan Běhůnek DiS, https://www.homaterapie.cz/

Ke stažení: Om Tryambakam Homa.pdf

 

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
341 01 Horažďovice

+420 732 445 320
Skype nebo WhatsApp

https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode