Rady a tipy

 

Před Agnihotrou se můžete osprchovat a obřad provádět v čistém bílém přírodním oblečení. To však není podmínka.

Pokud není k dispozici sprcha, umyjte si ruce, opláchněte si obličej a vypláchněte si ústa. Obřad tak bude mít větší účinek.

Před obřadem, během obřadu a po obřadu nepijte alkohol a nekuřte.

V létě je příjemné dotýkat se bosýma nohama země. Vyzuté nohy projevují úctu k obřadu a energie budou lépe účinkovat. V zimě si stačí vyzout boty a nohy dát na ně.

Věnujte obřadu náležitý čas a úctu. Před obřadem si vypněte nebo ztište telefon, přestaňte mluvit a věnujte přípravě plnou pozornost.

Aby vám obřad fungoval pracujte přesně podle návodu, nevymýšlejte nové kombinace manter a použitých materiálů viz článek spravné pomůcky.

Pokud jste se právě pohádali nebo jste měli velmi frustrující den, pak je lepší si dobře odpočinout a obřad provést v klidu. Nervpzní a negativní energie by se Agnihotrou jen posílily.

Do obřadu nevkládejte žádné prosby a přání. Provádění Agnihotry samo o sobě přitahuje hojnost, spokojenost, harmonii, štěstí a ochranu.

Okolo Agnihotra pyramidy si můžete rozložit šperky, různé kameny či polodrahokamy nebo léky. Oheň je vyčistí a nabije.

Provádějte obřad bez velkého očekávání. Některé změny se projeví až při pravidelném a dlouhodobém praktikování.

Občas se s někým sejděte na společnou Agnihotru. Obřad je nejen silnější, ale vzájemně si vyměníte rady a zkušenosti, opravíte si chyby v praktikování.

Agnihotra se ve skupině provádí v kruhu, všichni jsou si rovni. Není rozdíl v tom, kdo Agnihotru praktikuje, zda ženy, muži, děti, staří, nemocní, křesťané nebo budhisté. 

Pokud vám oheň nejde zapálit použijte přírodní kafr nebo bio-vatu namočenou v ghí. Fouká-li silný vítr, použijte zástěnu.

Každá Agnihotra je jiná. Někdy hoří ihned a skoro bez kouře, jindy nejde zapálit neustále kouří.

Je vhodné mít na zahradě nebo v domě místo, kde se Agnihotra bude pravidelně praktikovat.

Když oheň dohoří zůstaňte v klidu a tichu sedět ještě 10-15 minut. Vyčištěnou atmosféru můžete využít pro vaše duchovní cvičení (jóga, čchi-kung, kung-fu, modlitba apod.)

 

 

Pokud se na něco chcete zeptat nebo něco nevíte, napiště na e-mailovou adresu: jan.behunek@gmail.com

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
341 01 Horažďovice

+420 732 445 320
Skype nebo WhatsApp

https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode