Rady a tipy

 

 

 

 

Agnihotra se na celém světě šíří a vyučuje zdarma, proto pozor na falešné učitele a podnikavce. Dovolené je přijímat peníze na pohonné hmoty nebo pronájem prostor.

Před Agnihotrou se můžete osprchovat a obřad provádět v čistém bílém oblečení z přírodních látek. To však není podmínka.

Pokud není k dispozici sprcha, umyjte si ruce, opláchněte si obličej a vypláchněte si ústa. Obřad tak bude mít větší účinek.

Před obřadem, během obřadu a po obřadu nepijte alkohol a nekuřte.

V létě je příjemné dotýkat se bosýma nohama země. Vyzuté nohy projevují úctu k obřadu a energie budou lépe účinkovat. V zimě si stačí vyzout boty a nohy dát na ně.

Věnujte obřadu náležitý čas a úctu. Před obřadem si vypněte nebo ztište telefon, přestaňte mluvit a věnujte přípravě plnou pozornost.

Pokud používáte mobilní aplikaci Agnihotra Buddy, zkontrolujte si v telefonu automatické nastavení času a datumu a časového pásma. 

Aby vám obřad fungoval pracujte přesně podle návodu, nevymýšlejte nové kombinace manter a použitých materiálů viz článek správné pomůcky.

Pokud jste se právě pohádali nebo jste měli velmi frustrující den, pak je lepší si dobře odpočinout a obřad provést v klidu. Nervózní a negativní energie by se Agnihotrou jen posílily.

Do obřadu nevkládejte žádné prosby a přání. Provádění Agnihotry samo o sobě přitahuje hojnost, spokojenost, harmonii, štěstí a ochranu.

Okolo Agnihotra pyramidy si můžete rozložit šperky, různé kameny či polodrahokamy. Láhev s vodou nebo léky si také můžete dát k pyramidě. Oheň je vyčistí a nabije.

Provádějte obřad bez velkého očekávání. To zase vede ke zklamání. Některé změny se projeví až při pravidelném a dlouhodobém praktikování.

Občas se s někým sejděte na společnou Agnihotru. Obřad je nejen silnější, ale vzájemně si vyměníte rady a zkušenosti, opravíte si chyby v praktikování.

Pro pokročilé: Jednu pyramidu používejte výhradně na Agnihotru, další pyramidu používejte na další ohňové obřady.

Agnihotra se ve skupině provádí v kruhu, všichni jsou si rovni. Není rozdíl v tom, kdo Agnihotru praktikuje, zda ženy, muži, děti, staří, nemocní, křesťané nebo budhisté apod.

Pokud vám oheň nejde zapálit použijte přírodní kafr nebo bio-vatu namočenou v ghí. Fouká-li silný vítr, použijte zástěnu. Časem tuto podporu přestanete potřebovat.

Každá Agnihotra je jiná. Někdy hoří ihned a skoro bez kouře, jindy nejde zapálit neustále kouří.

Je vhodné mít na zahradě nebo v domě místo, kde se Agnihotra bude pravidelně praktikovat.

Když oheň dohoří zůstaňte v klidu a tichu sedět ještě 10-15 minut. Vyčištěnou atmosféru můžete využít pro vaše duchovní cvičení (jóga, čchi-kung, kung-fu, kriya jóga, modlitba apod.)

Pyramidu po obřadu můžete uklidit nebo ji nechat stát na místě do příští Agnihotry. Na pyramidu po skončení obřadu můžete položit kachel nebo dlaždici.

Pokud chcete Agnihotru sami vyučovat, praktikujte ji nejméně 6-12 měsíců.

 

 

Pokud se na něco chcete zeptat nebo něco nevíte, napiště na e-mailovou adresu: jan.behunek@gmail.com

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode