Zázrak

 

Zázrak v Bhopálu, Indie

 

Jeden člen našeho ekologického statku Homa Hof Heiligenberg v roce 1992 navštívil jeden ášram (místo určené k setkání spirituálně hledajících lidí) na okraji města Bhopal. Bhopal je hlavní město indického státu Madhya Pradesh. V ášramu žijí přátelé pana Potdara, který byl dříve úspěšný obchodník. Následně si změnil jméno na Potdarsaheb a jako první po Indii šířil kvintesenci Véd - Pětidílnou stezku (1). Tito přátelé a známí přežili obrovskou katastrofu a únik jedovatých plynů do atmosféry, který se v roce 1984 odehrál v Bhopálu. Co se tehdy stalo a jak to prožili je popsané tady:

,,V Bhopálu se 3. prosince se velmi brzy ráno vzbudilo 14 známých a přátel pana Potdarsaheba, kteří praktikují Homu. Bydleli tehdy v průmyslové oblasti v okolí americké chemické továrny DOW. Nezávisle na sobě se ráno vzbudili a ve snu slyšeli, jak jim Šrí (2) říká:

 

,,Okamžitě dělejte Om Tryambakam Homu"

 

Celkem 14 lidí ve čtyřech domácnostech začalo současně provádět Om Tryambakam Homu. Asi za hodinu a půl nastal ohromný výbuch s detonační vlnou. Okenní tabulky se vysypaly. O několik minut později tisíce lidí vyběhlo ze svých domovů. Najednou bylo jasné, že se stalo něco hrozného, co je mohlo stát život. Pokud to tak má být, mysleli si, tak bude nejlepší dál zůstat ve spojení se Šrím a pokračovat v praktikování Om Trymabakam Homy, kterou krátce přerušila ranní Agnihotra. Ucítili lehké pálení v očích a na kůži. Pomohlo jim, když se pomazali ghím. Po dalších dvou hodinách vyšli ze svých domovů a pomáhali ještě žijícím lidem ve svém okolí.

 

 

Co se tehdy stalo: V továrně amerického koncernu DOW vytekla z vadného tanku 40-50 tun sloučenina vysoce jedovatého plynu methyl isokyanát. Methyl isokyanát je vysoce toxická organická sloučenina CH3NCO nazývaná také methyl karbylamin nebo MIC. Je meziproduktem při výrobě pesticidů a insekticidů jako např. karbaryl. Způsobuje těžké poleptání sliznc, očí, plic a vnitřních orgánů, má tetratogenní účinky, které vedou k předčasným porodům, potratům a znetvoření (3).

Po nehodě, několik set metrů v okolí továrny, během několika hodin zemřelo 25 000 lidí. Později média mluvila o 8 000 - 35 000 mrtvých. Cca 500 000 lidí utrpělo těžké poškození plic, očí a dýchacích cest. Tisíce lidí osleplo, prodělalo poškození mozku, ochnutí, plicní edémy a mnoho dalších poškození např. Neplodnost.

Pro všechy, kteří žili v blízkém okolí továrny a následně utíkali pryč ze svých domovů (kormě 14 Agnihotris (4), kteří dělali Homu), by každá pomoc přišla pozdě. Po několika minutách se všichni udusili. U všech, co přežli, se udělal rentgen plic, aby se zdokumnetovala míra poškození dýchacích cest. 14 Agnihotris neměli na rentgenu žádné poškození plic a ani později neměli žádné zdravotní následky. Sotva jim někdo věřil, že byli v centru této katastrofy a mohli odejít ze svých domovů živí.

 


Jedna žena byla v 6. měsíci těhotenství. O 3 měsíce později porodila zdravé dítě. Bylo to jediné dítě z celé čtvrti, které se narodilo nepoškozené. Doktor, který dělal zdravotnickou dokumentaci byl zvědavý, jak je to možné. Zeptal se 14 Agnihotris, o kterých se psalo v místních novinách.

Tento lékař, pak sám dělal pokusy s Homa terapií. Zjistil, že při pálení kravince a ghí v měděné pyramidě vzniká kyslík (!), který který všechny ochránil před udušením a poleptáním sliznic. Ghí hraje velmi důležitou a léčivou roli v ayurvédské medicíně.“

V Bhopálu žili ještě další Agnihotris, kteří na základě provádění Om Tryambakam Homy neměli žádné zdravotní následky. Zde je uveden ještě jeden případ:

Další rodina pana S.L.Kushwahy žila asi 1,5 km od epicentra výbuchu. Když pan Kushwaha začal dělat Jadžnu (5), už měl podrážděné sliznice, kdy sotva mohl vyslovit mantru. Po 20 minutách u všech zmizely příznaky po otravě plynem (6).

Agnihotra, Vyahruti a Trymbakam Homa jsou velkým darem a může je provádět každý. Pomáhá nejenom jedinci, ale působí pozitivně i na okolí. Existují ještě další speciální Jadžny, které mohou provádět zvlášť vyškolení jedinci. Jedná se o tzv. Somajadžnu (somayag.org/), která trvá 4 dny. Vůbec poprvé po 2500 letech byla provedená v roce 1969, za pomoci a vedení Šrí Gajanan Maharaje. Působení Somajadžny předčí všechno, co se v oblasti čištění, léčení a harmonizace naší planety a její atmosféry udělalo. Působí na celý svět a její účinek trvá po několik desetiletí. Více se dočtete v kize ,,Shivpuri“, která je dostupná pouze v němčině (7).

 

Novinové články: Védická Yagna v boji se znečištěním

 

 

 

Poznámky:

Ke stažení: Zázrak v Bhopálu pdf

Zdroj: Kniha Agnihotra – Ursprung, Praxis und Anwendungen; Horst a Birgitt Heigl. Překlad ze strany 110-112.

1. Pětidílná stezka ke šťastnému životu podle Véd: Jadžna - Pravidelné provádění Agnohotry. Agnihotra je základní technika. Daan - Sdílejte svůj majetek s ostatními v duchu pokory; neulpívání na světovém majetku. Tapa - Nacvičujte disciplínu těla a ducha k vyváženému stavu. Karma - Vytvářejte neustále dobrou karmu (praktikujte správné jednání), která oslabí zátěž negativní karmy. Swadhyaya - Studium sebe sama. Kdo jsem já? Jaký je smysl mého života?

2. Šrí - je označení pro učitele Param Sadguru Šrí Gajanan Maharaj, který měl v roce 1944 zjevení, že znovuobnoví Védy.

3. Odkaz: www.toxicology.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=60

4. Agnihotri nebo Agnihotris; termín kterým se obecně označují lidé, kteří praktikují Agnihotru

5. Jadžna, Yanya nebo Homa je synonum. Je to souhrnný pojem označující ohňové techniky, které vycházejí z Véd

6. Časopis Satsang č.2, březen/duben 1985, Kryia Yoga Schule, Engen/Bittelbrunn

7. Kniha ,,Shivpuri“, Horst a Birgitt Heigl, Verlag Horst Heigl, Heiligenberg 2002, Německo


 

Překlad: Jan Běhůnek DiS, https://homaterapie.cz/

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
341 01 Horažďovice

+420 732 445 320
Skype nebo WhatsApp

https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode