Další Homy

 

 

Jadžny ke zvláštním účelům

Úryvek z knihy Homaterapie - naše poslední šance

 

Každý, kdo bude chtít praktikovat Jadžny pro zvláštní účely nebo nějaké jiné Jadžny, musí pravidelně provozovat obřad Agnihotry, tedy Jadžny (Homy) při východu a západu Slunce. Agnihotra vytváří základní léčebný a čistící cyklus okolo fyzického těla, ochranný štít z prány a mentální štít. Prána je životní energie, která v nás pulzuje a spojuje nás s kosmem.

Atmosféra, prána a mysl, to je spojení, pomocí kterého se uzdravující působení atmosféry přenáší na mysl. Jakákoliv změna v atmosféře automaticky ovlivňuje i pránu. Prána a mysl se považují za dvě strany téže mince. Pokud je atmosféra znečištěná, způsobuje v mysli zmatek a tlak. Pokud se využije pomoci, jakou Homa oheň na materiální úrovni nabízí, pozitivní účinek se pak přenese i do mysli.

Někteří lidé mají rádi vůni vonných tyčinek. Jakmile se tyčinka zapálí, cítí se lépe. I malá změna v atmosféře působí na mysl. Lidé, kteří žijí v přelidněných městech, touží odjet alespoň na jeden den na venkov. I z této malé změny atmosféry jsou šťastní. Provozování Agnihotra obřadu dramaticky mění atmosféru a přináší čistotu a lásku. Mysl, která je tvořená z jemné substance, se tím sama mění. Pomalu zmizí hněv, potěšení, žádostivost a napětí v mysli. Začnou ubývat staré vzorce chování, které mysl zatěžují.

 

Aby se ještě víc posílil léčebný efekt v oblasti, kde se pravidelně vykonává Agnihotra, mohou se provádět dva jednoduché Homa ohně:

 

Vyahruti Homa
Om Tryambakam Homa

 

 

Jadžna pro léčebné účely

 

Ajurvéda, což je védské vědění o životě, říká, že v čase střídání dvouročních období bude větší výskyt epidemií. Proto se v zájmu celé komunity mají provádět léčebné Homy. Tímto způsobem se v určité oblasti sníží výskyt nemocí. Léčebné Homy mají jak preventivní, tak léčebné účinky. Existují různé léčivé rostliny, které se za zpěvu speciálních manter mohou obětovat ohni. Tím se dosáhne žádoucího efektu, což má za následek snížení výskytu nemocí v určité oblasti. O některých příkladech se ještě bude psát.

Pro určité léčebné účely se společně s některými léčivými oleji může do Jadžna ohně vhodit eukalyptus.

Pokud se do Homa ohně přidá santalové dřevo, čisté přepuštěné máslo a mošus za zpěvu zvláštních manter, je možné ovlivnit velké území nebo celou společnost lidí.

Santalové dřevo přidané do Homa ohně vykazuje překvapivé účinky na mentální potíže.

Indické konopí vhozené do ohně spolu s jinými rostlinami, při dodržení určité disciplíny, působí také léčebně.

Účinky této rostliny se dají zneužít k potěšení osobních smyslů.

Následující metoda vyléčí každou virózu i virové onemocnění svalů nebo kůže.

Smíchejte nevěstin závoj (Gypsofila) a kostival s čistým přepuštěným máslem ghí a kravským mlékem.

Zazpívejte určitou mantru a ve stoje pravou rukou obětujte směs Homa ohni. Proč pravou rukou?

Uvádí se, že z rukou svatého člověka vycházejí určité elektrické impulsy. Tyto impulsy jsou srovnatelné s elektrickým napětím. To je důvod, proč se v této metodě má používat pravá ruka.

Když se do Homa ohně přidá šanta kočičí (Nepeta cataria), působí proti alergiím. Rmen sličný, někdy nesprávně označovaný jako heřmánek (Anthemis nobilis) a máta kadeřavá (Mentha spicata), se také dají přidat do Jadžna ohně. Působí dobře proti nachlazení a virům.

Smíchá-li se určitá rostlina se rmenem a ze směsi se připraví čaj, má léčebné účinky. Pokud směs přidáme do Homa ohně, léčí kožní onemocnění.

Jestliže se do Homa ohně za zpěvu určité mantry a ve stoje vhodí citronová tráva (Cymbopogon citratus), vznikne silný a léčebný účinek. Ten má vliv na nachlazení a nemoci dýchacích cest, jako je bronchitida, černý kašel atd. To samé platí i pro bolesti v krku.

Spalováním dřeva fíkovníku posvátného (Ficus Religosa) v Homa ohni se v okolí odstraní stres a napětí.

Starobylá věda o Jadžnách říká, že některé léčivé rostliny prospívají a rostou jen v prostředí Homa atmosféry.

Existují Homa ohně, které se mohou provádět k posílení nervového systému a při onemocnění mozku.

Díky znečištěnému životnímu prostředí náhle vznikají srdeční onemocnění. I děti trpí srdečními onemocněními, protože je prostředí znečištěné. Jadžna je cestou k nápravě.

Pokus se před Jadžna ohněm zazpívá mantra ´Satyam sharanam gahchami´ (čti satjam šaranam gačchámí), má léčebný účinek na přední část mozku.

Všechny tyto druhy Jadžna ohňů by se měly provádět na místě, kde se pravidelně dělá Agnihotra a nejlépe osobou, která Agnihotru běžně praktikuje. Jenom tak se dosáhne jejich léčebného působení.

Starobylá lékařská věda zmiňuje nemoci ptáků způsobených znečištěným životním prostředím. Jako lék se udává Agnihotra popel. Jeden příklad:

Husy budou přenášet nemoci kvůli znečištěnému životnímu prostředí. Mezi tukovou vrstvou peří a jejich tělem poroste houba.

Kontakt s infikovaným peřím způsobí lidem bolesti hlavy, celkové bolesti, závratě, zvracení, bezvědomí a nakonec ztrátu pohybové koordinace, pokud se nemoc dostane do krve, a nakonec se rozšíří do mozku.

Existuje na to nějaká léčba?

Postavte láhev ze zeleného skla naplněnou vodou na sluneční světlo. Druhý den přidejte popel, prášek z Aghihotra Homy. Celé promíchejte, sítkem přefiltrujte zbytky popela a vodu vypijte. Pijte jen džusy a převařenou vodu, jezte jen ovoce, čerstvou listovou zeleninu a dopřejte si hodně klidu.

Jadžna (Homa) je zázračný léčivý prostředek a je také zdrojem materiálního dostatku a vnitřního klidu a míru.

 

Jadžny na přivolání deště

 

Je-li dlouhodobé sucho, dá se určitým typem Jadžny přivolat déšť. Některé Jadžny, které umí vyvolat déšť, jsou opravdu krátké a trvají jen jeden den. Existují ale i jiné speciální Jadžny, které musí hořet šest dnů.

Takové Jadžny pak vytvářejí množství živin, které pomáhají k dobré úrodě.

Mají výborné léčebné a pozitivní účinky. Provádění takové Jadžny vyžaduje speciálně vyškolené lidi, kteří při tom musí zpívat zvláštní mantry s přesnou výslovností. Také se musí dodržovat přísná disciplína. Atmosféra je na místech, kde se takové Jadžny provádí, dokonale čistá a léčivá.

To znamená, že na konci takových Jaždna ohňů se přivolají silné deště, široko daleko od místa, kde se Jadžna konala. Pokud se dosáhne stavu zvlášť čisté atmosféry, mohou lidé spatřit zázračného ptáka Garuda. Tento pták Garuda je pro lidi za normálních okolností neviditelný. Gardua se někdy mylně překládá do evropských jazyků jako ´orel´. V orientu je známý jako mystický pták. Státní indonéské aerolinie mají název ´Gardua Indonesia´. V indické mytologii je Gardua známý jako ´nástroj pána Jadžny´.

Praktické zkušenosti jsou popsané zde.

 

Jadžny plodnosti

 

Existují Jadžna ohně, které se u člověka používají k léčbě neplodnosti. Jsou Jadžny které se pálí, když si rodina přeje mít mužského potomka (Putra Kameshti). Jsou Jadžny, které se pálí, když si rodina přeje ženského potomka (Kanya Kameshti).

Existují určité Jadžny pro získání a upevnění určitých vlastností budoucích dětí. Takové Jadžny mají různé varianty, které mají za cíl získat zvláštní vlastnosti, které se viditelně projeví u potomků jejich potomků, tzn. u vnuků a vnuček. Pro takové Jadžna ohně se jako nosič informací běžně používá kravské mléko. Budoucí matka pije mléko připravené pomocí léčivých rostlin, ohně a manter.

 

Jadžny na ovlivnění celé planety

 

Agnishtoma, Jyotishtom a Somayag (čti agništoma, džotištoma a somajag) jsou určité velmi speciální Jadžny a jejich provádění vyžadují specialisty. Podle Véd Somayag pomáhá léčit díry v ozónové vrstvě, které vznikly působením znečištěného životního prostředí. Při těchto speciálních Jadžnách se ohni obětuje kravské mléko, přepuštěné máslo a určité léčivé rostliny; současně se zpívají určité mantry, které vyvolají žádoucí efekt. Fyzické i jemnohmotné tělo vykonavatele u takového ohně slouží jako nástroj k vyvolání určitých efektů. Pro takové Jadžny se u praktikujícího vyžaduje čistota a předchozí příprava.

 

 

Při obřadu Somayag (Soma Jadžna) se používá rostlina Soma. Soma je popisována jako král mezi léčivými rostlinami. Někteří botanici jsou přesvědčení, že tato léčivá rostlina již dávno vyhynula a neexistuje. Existují ale různé druhy Somy, stejně tak určité náhražky Somy, které se ve výše popsaných Jadžnách používají. Další botanici, kteří se orientují podle doslovných překladů starých textů, se pokoušejí identifikovat Somu jako druh houby. Jiní botanici se domnívají, že se jedná o druh bylinky Efedry, která roste v Himaláji na sněžné hranici. To ovšem není správně. Různé druhy Somy rostou v různých klimatických oblastech.

 

Autor: Vasant J. Paranjpe

Další informace: somayag.org/

Vědecké studie: somayag.org/scientificstudies

Vědecká studie ke stažení: www.somayag.org/sites/default/files/Scientific_Studies_Somayag_Maheshwar.pdf

Překlad: Jan Běhůnek DiS

 

 

 

 

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode