Kravský trus

 

 

Dříve se Agnihotra zapalovala jak dřevem tak i kravským trusem. Později se od dřeva upustilo, zřejmě to souvisí se stoupajícím znečištěním životního prostředí. Pálení kravského trusu má totiž silný očistný účinek.

 

Jako léčebný prostředek

Kravský trus se používal zejména v lidové medicíně. Znalosti o jeho léčebné síle jsou tak staré, že byly popsané již ve starých védických časech. Ajurvédská medicína trus používá i v současné době díky jeho detoxikačnímu a desinfekčnímu účinku. Obsahuje látku, která brání rozmnožování patogeních bakterií. Objevem penicilinu se trus přestal k léčení pomalu používat a ustoupil do pozadí. Jak se trus využíval, o tom v současné době existuje jen velmi málo knih.

 

Používá se: 

-pálení trusu

-čaj z kravského trusu

-inhalace

-zábal

-ošetření vlasů

 

V lidové medicíně se čerstvým kravským trusem ošetřovala různá a často bezvýchodná onemocnění. Používal se rovněž pro různé střevní potíže, koliky a intenzivní bolesti. Při dýchacích potížích se kravinec smíchal s čerstvým máslem a teplý se nanesl na hruď. Při tuberkulóze a astma, se nemocný měl zdržovat ve stáji nebo v pokoji nad stájí a spát tam (inhalace). Tvrdí se, že dech krávy má léčebné účinky.

Při otravě krve nebo při otravě alkoholem, se kravinec použil zevně. Lidová moudrost praví, že pokud se sedlák opil, strčil se po příchodu domů do čerstvého hnoje (zábal). Došlo k rychlé a intenzivní detoxikaci organismu a za několik hodin mohl opět pracovat.

Při chřipce se může pít čaj z kravského trusu. Obsahuje bakterie Vacca, které mají podobný účinek jako penicilin. Viz. tady: www.homaterapie.cz/veda/clanky/

 

Mycobacterium vaccae se vyskytuje v kravském trusu

 

Jako desinfekce

Zatím co sedlák čistí stáj od hnoje a vozí ho ven, v jiných částech světa probíhá úplně opačný proces. Přírodní podlaha se nečistí od kravince, ale kravincem se čistí. Pokud se kravský trus nanáší na hliněnou podlahu nebo zeď, vznikne pevná a celistvá stěna. Takové ošetření prostoru automaticky odpuzuje nemoce. Aroma kravince se brzy ztratí, jakmile podlaha nebo zeď uschne. V domě se tak nevyskytují plísně a houby. Dříve se v orientu zapaloval kravský trus v nemocnicích jako desinfekce.

 

Kravský trus a radioaktivita

V roce 1986 vybouchla jaderná elektrárna v Černobylu na Ukrajině. Ve stejné době probíhaly pokusy s působením Agnihotroy na radioaktivní záření. Pomocí měření radionikou se prokázalo, že při 100x násobném překročení normálních hodnot radioaktivity došlo k její neutralizaci. Při překročení normálních hodnot radioaktivity o 25x se změřilo, že účinek Agnihotry fungoval v okolí 11 metrů a vydržel 10-16 hodin.

Zdroj: Časopis pro radiestezii (Zeitschrift für Radiästhesie, 1987 Mnichov)

 

V Rakousku, po černobylské jaderné katastrofě státní úřady přezkoumaly na radioaktivitu všechny zemědělské produkty, které byly určeny k prodeji.

Na jedné Homa farmě ve Štýrsku/Graz (Rakousko) byli inspektoři zcela překvapeni, že nezaznamenali žádnou zvýšenou radioaktivitu (ani v mléce nebo zelenině), s tím se ještě nikde nesetkali. Jediný rozdíl od ostatních zemědělských podniků v okolí byl v tom, že na Homa farmě pravidelně prováděli Agnihotru a několik hodin Tryambakam Homu.

 

Ruští vědci v domech, které byly natřené kravským trusem nezjistily žádnou radioaktivitu, ačkoliv se v jejich okolí vyskytovala.

 

Kravský trus a pocit štěstí

Některá náboženství spojují krávu a kravský trus s bohyní Lakšmí. Lakšmí ztělesňuje mimo jiné bohatství, Zemi a potravu. Především je tato bohyně symbolem štěstím, takže kravský trus má obsahovat energii štěstí.

Vědci zjistili, že kravský trus obsahuje penicilinu podobnou bakterii Mycobacterium Vaccae, která zlepšuje náladu. Tato bakterie obnovuje imunitní systém a podněcuje tvorbu serotoninu v mozku. Serotonin je hormon štěstí.

Viz. článek: Mikroorganismy z kravského hnoje způsobují lidem pocit štěstí

 

Nejen v Indii, ale ve i starém Egyptě a Africe se kráva uctívala. Jednalo se s ní s náležitým respektem.

 

Jaký kravský trus?

Existuje asi 500 druhů hovězího dobytka, nejlépe se hodí trus z nepřešlechtěného chovu. Tedy od krávy, býka nebo telátka, není v tom rozdíl. Nejlepší trus je od zvířat z bio chovu, které namají uřezané rohy, nejsou krmené masokostní moučkou a siláží, léky a antibiotiky. Rozhodující je, zda zvířata žijí šťastně.

V Ajurvédě mají produkty jako je mléko, trus, moč velkou hodnotu. Léčivá síla těchto produktů spočívá ve šťastném a spokojeném životě zvířat.

Trus jiných zvířat se pro Agnihotru nehodí.

 

Sušení čerstvého trusu

K sušení trusu pro vlastní potřebu na celý rok stačí několik letních teplých slunečních dnů. K sušení se hodí trus ze stáje nebo pastviny. Příliš řídký trus se k sušení nehodí.  Pokud již Agnihotru praktikujete, je dobré navázat dlouhodobý kontakt s místním zemědělcem nebo chovatelem dobytka. Někdo sbírá trus do nádoby v rukavicích, někdo s lopatkou nebo holýma rukama. Kravský trus má na kůži pozitivní vliv. Z 10 kg čerstvého trusu se usuší cca 1 kg.

Návod z USA:www.homatherapy.org/content/cow-dung-spreading-made-easy-0

 

Metoda 1: Z kravského trusu je možné uplácat ,,koláč" o průměru 15 cm, položit ho na plochou desku na přímé slunce. Později se ,,koláč" musí otočit. V jižních zemích takový trus uschne již za jeden den. V našich zeměpisných šířkách může sušení trvat 3-4 dny, záleží na tom, jak je ,,koláč" silný.

Metoda 2:  Již usušený, ale starší trus si můžete během léta nasbírat přímo na pastvě.

Metoda 3:  Se hodí pro sušení většího množství trusu. K sušení se používají dřevěné rámy (staré střešní latě) o rozměrech 1m x 0,5m. Na rámu je připevněná pevná pozinkované síťka, která se dá koupit v OBI. Na rám se položí látka, jemná síťka nebo fólie, na kterou se nanese a rozetře samotný kravský trus. Nejlepší je tenká vrstva rozetřená špachtlí na 0,5-1 cm. Tenká vrstva trusu na slunci uschne za dva dny. Trus má příjemnou bylinkovou vůni, zkuste ho ochutnat...

 

 

 

 

Metoda 4: Pokud nemáte čas ani na jednu metodu, můžete si trus zakoupit přímo v e-shopu. Levněji lze sušený kravský trus získat přes stránky www.homaterapie.cz/shop/.

 

Skladování trusu

Na skladování trusu se nehodí plastový pytel. Nejlepší je dřevěná bedna, proutěný koš nebo velká papírová krabice z kartónu (přírodní materiály). Trus se dá rovněž uchovat v síťce na brambory, která se potom pověsí např. na půdu. Protože kravský trus snadno navlhne, je dobré si ho před použítím dát na topení, aby proschnul.

 

Různé novinové články a zajímavosti

Zajímavý blog o kosmetice annis-schatzkiste.de pojednává i o barvení vlasů přírodní barvou a ošetření vlasů kravským trusem viz. obrázek.

Zdroj: www.annis-schatzkiste.de/2010_03_01_archive.html

 

 

 

»RECEPT« na rakovinu? Pijte denně kravský trus!

Obyvatelé vesnice Siang-tchan v čínské provincii Chu-nan denně popíjejí exkrementy z krav či ovcí. Bizarní koktejl z trusu těchto zvířat si připravují smícháním s vodou. Mánie ve zmíněné vsi na jihu Číny vypukla poté, co se výrazně zlepšil stav občanky Maové trpící vážnou rakovinou plic, která začala nápoj popíjet.

Dotyčná se léčila s nádorem v plicích v nemocnici. Jenže konvenční medicína jí příliš nepomohla. Proto se její syn obrátil na přírodního léčitele, který doporučil popíjení sušeného kravského či ovčího trusu s vodou. Maová ho v lednu letošního roku začala popíjet dvakrát denně a její stav se za osm měsíců výrazně zlepšil. Zpráva se rychle rozšířila a všelék začala užívat celá obec mající dvacet domácností.
Občané sbírají trus hovězího dobytka a ovcí na pastvinách, pak ho suší na slunci či praží na ohni. Sušený či pražený trus rozemelou a pijí smíchaný s vodou dvakrát denně. Zatím nikdo neměl po konzumaci trusu vážné zdravotní následky. Ale také nebylo dokázáno, že jim nápoj výrazně prospívá.
Podle britského deníku Metro však Maová nenechá na medicínu dopustit. Není divu. Zatímco lékaři v nemocnici jí příliš nepomohli, po konzumaci koktejlu z trusu sudokopytníků se její stav prý výrazně zlepšil.

Zdroj: www.bety.cz/zajimavosti/clanky/6945/-RECEPT-na-rakovinu-Pijte-denne-kravsky-trus

 

Překlad: Jan Běhůnek DiS

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode