Navrhované vědecké experimenty

Autor: Vasant J. Paranjpe

 

V terapii HOMA je obřad Agnihotry, ohně v měděné pyramidě, základní technikou k léčení atmosféry. Mohou se provádět i jiné HOMY, které tuto léčivou energii zesílí.

Pyramida, nádoba předepsaného rozměru a tvaru, je jakýmsi generátorem. Dokonalým způsobem vede a řídí energii směrem k určitému uspořádání a působí tam, kde dokáže ovlivnit podstatu člověka, totiž jeho duši.

Chceme dát následující podněty a návrhy k plánování experimentů.

Dávná věda nám tvrdí, že během obřadu Agnihotry pyramida vyzařuje zvuk.

Vědci z Východu a Západu by se měli zabývat Agnihotrou a její schopností neutralizovat patogenní bakterie.

Vědci mohou Agnihotru zkoumat tím, že nejdřív nepoužijí žádnou nádobu, potom nádobu s jinými rozměry nebo měděnou nádobu jiného tvaru.

Lidé s odpovídajícími odbornými znalostmi mohou snadno doložit blahodárný účinek Agnihotra atmosféry na neurologický systém člověka.

Další možnost je provádět experimenty s ptáky. V Agnihotra atmosféře se zlepšuje kvalita ptačího zpěvu. Hlas ptáků bude jasnější a čistší. Na experimentech s ptáky se dá změřit působení Jadžny na živé organismy. Ptáci obzvlášť pociťují důsledky znečištěného životního prostředí. Jadžna jim vrátí do peří tuk, o který přišli díky znečištěnému životnímu prostředí. To se dá lehce doložit na místech, jako je Tapovan v Indii, kde se po celých 24 hodin už po několik let udržuje oheň.

Vědci budou zkoumat, jak vznikají účinky v Agnihotra popelu. Pokud se něco organického setká s Agnihotra popelem, dějí se zázraky. Vědci by to měli zohlednit ne kvantitativně, ale kvalitativně. Co se stane, pokud se popel někam přidá? Pokud vědci budou tyto výsledky sledovat, pokud budou nad celým procesem přemýšlet, pak porozumí tomu, že je to milost, která tady pracuje.

Vědci budou chtít s Jadžnou dělat experimenty. Začít by se možná mohlo s dvěma druhy experimentů. Například s Jadžnami, které vytvářejí déšť. Tady jsou vidět výsledky, které je možné okamžitě změřit.

Dalším příkladem je Soma Jadžna. U Jadžny, která vytváří déšť, by vědci měli zkoumat jeho kvalitu, následky, stejně tak jeho všechny složky.

Psychoterapeuti by mohli provádět experimenty s problematickými dětmi a Homa terapií. Tím se dosáhne trvalých výsledků.

Vědci mohou navštívit zemědělský statek, který má špatnou půdu. Můžeme jim pomoci prováděním nepřetržité 24 hodinové Jadžny, přičemž nejlepší je začít během rovnodennosti na podzim. Jadžna by se měla provádět celý rok. Než se s Jadžnou začne, vědci by měli odebrat vzorky půdy, aby zjistili, které chemické prvky chybí. Pak by se půda měla v pravidelných intervalech neustále zkoumat. Za jeden rok bude půda v pořádku. Účinek bude takový, že už po roce se dají pěstovat takové rostliny, jako je kukuřice. (Kukuřice odebírá půdě mnoho živin). Pak přijde dobrá úroda a půda se bude neustále zlepšovat.

Pokud vědci budou mít zájem, mohou přijet do Tapovanu u Dhule v Indii, kde se udržuje Jadžna nepřetržitě 24 hodin denně. Mohou tam prozkoumat vzduch, vodu, půdu a budou překvapeni.

Pokud se Agnihotra popel přidá do vodního zdroje, voda se energeticky nabije a bude mít léčebné vlastnosti.

Působení Agnihotra atmosféry a Agnihotra popela se dá lehce prokázat u nemocných rostlin.

Experimenty s pěstováním rostlin v atmosféře Agnihotry otevřou dveře ke starému vědění o Jadžnách. Tedy vědě o Homa terapii tak, jak je to popsané ve Védách.

Působení Homy na rostliny se dá lehce zjistit. U rostlin se pokusy dají snadněji sledovat a řídit. Můžeme používat metody fotografování – stejně tak Kirlianovy fotografie a zaznamenat reakci rostlin na Agnihotru a aplikaci Agnihotra popela. Když se vědci začnou zabývat použitím Agnihotra popela na rostliny a jeho účinky, bude to znamenat průlom. Tím se dokáže, že rostliny mají velký užitek z Agnihotra atmosféry a aplikování Agnihotra popela.

Určité druhy bylin mezitím vymírají. V celé rostlinné říši nastávají kvalitativní změny. Léčivým rostlinám může vrátit jejich léčivou sílu jen atmosféra Agnihotry. K prozkoumání takových souvislostí, by se měly provést experimenty.

Na rostlinách a zvířatech se dá pozorovat, jak je na tom svět ve skutečnosti špatně.

Jsou to méně komplikované organismy, než je člověk. Můžeme provést jednoduchý experiment: Na jaře posypeme Agnihotra popel okolo ovocných stromů. Pak vyrobíme pastu z Agnihotra popela a ghí, kterou potřeme kmen stromu a vrchní kořeny. Pomocí této pasty se strom stane odolnějším a škůdci se budou držet dál. To se dá zopakovat několikrát za rok. Výsledky budou vynikající.

Především navrhujeme jeden experiment s rybami.

Vezměte si dvě akvária. Do vody prvního akvária dejte trochu Agnihotra popela a do vody druhého popel nedávejte. V obou akváriích chovejte stejné rybičky.

 

U akvária s Agnihotra popelem zjistíte:

  • růst baktérií se zredukuje

  • růst řas, se zredukuje

  • voda se nemusí tak často měnit, vydrží déle čirá; nemusí se tolik používat filtr

  • barva ryb je zářivější; množství a velikost potomstva se zvětší

 

Popel z Agnihotry se dá přidávat do krmení kozám. Pak se dá prozkoumat jejich mléko a sýr.

Agnihotra popel se dá promíchat s krmením pro krávy.

Otestujte mléko a otestujte ghí (přepuštěné máslo). Potom otestujte popel, který vznikne při použití kravského trusu a ghí.

Položte kousek zlata a kousek mědi před pyramidu, ve které praktikujete Agnihotru. Před tím nechte otestovat ryzost zlata a mědi. Pak proveďte Agnihotru a předepsaným způsobem použijte rýži. Po Agnihotra meditaci znovu otestujte zlato a měď. O výsledek se s námi podělte.

Otestujte popel z Agnihotry osciloskopem. Existuje tón, který z popela vychází. Je to zvuk, který léčí. Všechny ostatní přírodovědecké aspekty jako jsou živiny, vitamíny a minerály hrají svojí roli, ale klíčem je zvuk. Někdo, kdo je hodně citlivý a vnímavý, to může potvrdit.

 

Překlad: Jan Běhůnek DiS

Vědecký experiment s Agnihotra popelem: A Effect of Agnihotra Ash on Farm Soil.pdf

Nekonvenční čištění atmosféry: Agnihotra - A Non Conventional Solution to Air.pdf

 

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode