Pomůcky

 

Pyramida:

Pro Agnihotru je potřeba měděná pyramida přesné velikosti a tvaru (16 x 16 cm). Měď je rovněž vodič subtilních energií.

 

 

Rýže:

Celozrnná rýže - silně leštěná rýže ztrácí nutriční hodnotu. Proto je na Agnihotru potřeba rýže natural kulatozrnná bio. Používat by se měla pouze celá, neporušená a nepředvařená zrnka. Pokud jsou zrnka rýže rozbitá, subtilní energetická struktura je tak narušená. Proto se na léčivý Agnihotra oheň nepoužívají poškozená zrnka rýže.

 

 

Ghí (přepuštěné máslo):

Je potřeba čisté, nesolené máslo, vyrobené z kravského mléka, bez jakýchkoliv přísad. Takové máslo se zahřívá při nízké teplotě. Voda obsažená v másle se vypařuje; obsažený protein se srazí a vystoupá k povrchu, kde se odstraní děrovanou lžící nebo vařečkou. Potom se kapalina scedí přes jemný filtr a tím se získá přepuštěné máslo nebo ghí. Ghí vydrží dlouhou dobu bez i bez chlazení; je to velmi zvláštní léčivá substance. Během Agnihotra ohně funguje ghí jako nosič subtilních energií. V této látce jsou obsažené mocné energie.

 

 

Sušený kravský trus:

Vezměte trus, buď od krávy nebo býka. Udělejte z něj z malé placky a usušte je na slunci. Pro Agnihotra oheň se používá sušený kravský trus.

Ve všech starých kulturách, ať už mezi původními obyvateli Severní nebo Jižní Ameriky, ve Skandinávii, ve východní a západní Evropě, Africe nebo Asii, všude je kravský trus považován za léčivou látku se silným dezinfekčním a detoxikační účinkem.

Z kravského trusu, ghí a rýže, prostřednictvím procesu Agnihotra ohně vzniká kombinace, která na jedné straně stoupá do atmosféry a na druhé straně neutralizuje negativitu a současně poskytuje výživu pro veškerý život. Úrodnost se zvětšuje a Matka Země se navrací do harmonie s vesmírem.

 

 

Čas:

Ve staré himalájské tradici, která vychází z Véd, existují různé definice východu a západu Slunce. To ovšem znamená, že pro techniku Agnihotry, která v určité oblasti vyživuje rostliny a redukuje nemoci, bychom měli používat přesnou definici. Tato definice spočívá v momentu, kdy je polovina slunečního kotouče na obzoru a nezohledňuje viditelnost nebo refrakci - ohyb paprsků. Počet lidí provádějících obřad Agnihotry dnes stoupá a jde do tisíců na všech kontinentech. Výpočty časů na Agnihotru (východů a západů Slunce) se nabízejí zdarma pro jakékoliv místo na světě. Všichni ve svém počítačovém programu používají jen tuto definici.

Další informace pro výpočet západu a východu slunce jsou zde: www.homaterapie.cz/agnihotra/spravny-cas/

 

 

K tabulce s východy a západy Slunce používejte rádiem řízené hodiny (DCF), které mají vždy přesný čas.

 

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
341 01 Horažďovice

+420 732 445 320
Skype nebo WhatsApp

https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode