Čištění vody prostřednctvím Agnihotry
 

 

Dr. Ulrich Berk, homatherapie.de

 


 

Vědecké experimenty ukázaly, že Agnihotra čistí vzduch od patogenních bakterií, neutralizuje škodlivé chemické látky ve vzduchu, jako je NOx (oxid dusíku) a SOx (oxid síry). Snižuje rovněž množství částic ve vzduchu, které jsou škodlivé pro náš dýchací systém.

 

Vědecké experimenty také ukázaly, že Agnihotra a Agnihotra popel čistí vodu. Agnihotra popel se doporučuje přidávat do naší pitné vody a mnozí z nás to pravidelně dělají. Proč se to doporučuje? Důvod je jednoduchý: Agnihotra popel z vody odstraňuje patogenní bakterie. To se již několikrát testovalo. Jeden zajímavý experiment s vodou provedl Dr. John Matlander z Cuenca v Ekvádoru.

 

Dr. John Matlander:

,,V experimentu jsem použil galon infikované vody, který několik týdnů stál. Před použitím jsem požádal lékaře, aby vodu analyzoval pod silným mikroskopem. Řekl mi, že voda obsahuje houby, stafylokoky a streptokoky. Předtím, než jsem galon vypustil, nabral jsem trochu vody do sklenice o objemu 200 ml a přidal do ní dvě čajové lžičky Agnihotra popela. Dobře jsem to promíchal a nechal jsem vodu 3 dny stát.“

 

,,Potom jsem se vrátil a požádal doktora o další analýzu pod silným mikroskopem. Řekl mi: Voda je úplně čistá. Řekl jsem mu, že to byla stejná voda, kterou zkoumal před třemi dny. Doktor si myslel, že to není možné a je to zcela vyloučené. Ale tak se to stalo: Popel z Agnihotry tuto vodu zcela vyčistil.“

 

Obrázek: Dr. John Matlander

 

 

Agnihotra čistí vodu
 

I když se do vody Agnihotra popel nepřidá, ale láhev s vodou se postaví vedle Agnihotra ohně, tekutina se vyčistí. To Dr. John Matlander to dokázal v dalším pokusu.


Došlo k 77% snížení počtu kolonií obsahujících Klebsiellu (anaerobní tyčinkovitá bakterie) a Enterobacteriacea (enterobakterie) a o 81 % se snížil obsah bakterií Escherichia Coli.

 

Podobné pokusy se prováděly v Indii ve státě Madhya Pradesh v centru Maheshwar Homa Therapy Goshala, které tento výsledek potvrdily: Voda, která se v nějaké lahvi nachází vedle Agnihotra ohně, se vyčistí. To vede k hypotéze, že nejen Agnihotra popel, ale také výpary (kouř) z Agnihotry mají potenciál vodu vyčistit. Co se ale stane, pokud se láhev s vodou neprodyšně uzavře tak, že do kontaktu s vodou se nedostane ani Agnihotra polel a ani výpary z Agnihotry? I přesto se voda vyčistí! Parametry, které se měřily byly: COD (Chemical Oxygen Demand, chemická spotřeba kyslíku), DO (rozpuštěný kyslík), pH, celková tvrdost a počet koliformních bakterií.

 

Podobně úžasného výsledku se dosáhlo v tomto pokusu, kde se nepoužíval ani Agnihotra popel nebo výpary. Pokus je zcela odlišný od těch, které se prováděly dříve. Proto účinek Agnihotry nelze vysvětlit nějakou chemickou reakcí.

 

Zdá se, že kolem Agnihotra ohně existuje nějaké energetické pole, které má na vodu čistící účinek.

 

Viděli jsme, že Agnihotra popel, výpary z Agnihotry a dokonce jen blízkost Agnihotra ohně pomáhají vyčistit vodu. Všechny tyto experimenty se prováděly s malým množstvím vody. Voda byla v lahvích o objemu 200 ml až 1 litr.

 

 

Jak je to s čištěním většího množství vody?

 

Znečištění řek, jezer a oceánů je velký problém životního prostředí. Je to samozřejmě velká výzva, aby se to zlepšilo. Přesto je možné získat některé počáteční výsledky.

 

 

 

Obrázek 1: Řeka před přidáním Agnihotra popela

 

Následující fotografie ukazují jednu část řeky Narmada, která se nachází v Madhya Pradesh v Indii, před a po přidání Agnihotra popela. Během tří dnů došlo k velkému zlepšení:

 

 

 

Obrázek 2: Řeka tři dny po přidání Agnihotra popela

 

Fotografie ukazují, že pravidelně přidávat Agnihotra popel do řek (vodních zdrojů, rybníků, jezer apod.) ve vašem okolí, je velmi dobrý zvyk. Pokud máte vlastní studnu, pak je nejlepší do ní pravidelně přidávat popel.

 

Čistit vodu pomáhá nejen Agnihotra popel, ale také léčebná atmosféra Agnihotry (a další Homa ohně). V dole uvedené tabulce jsou výsledky monitorování kvality vody v řece Narmada ve střední Indii. Vzorky byly odebrané v Omkareshwaru proti proudu vody od centra Homa Therapy Goshala, které se nachází u břehů řeky Narmada. Další vzorky se odebraly dál po proudu v Barwani. Ve všech různých parametrech byla voda u centra Homa Therapy Goshala nejlepší. Bylo to jediné místo, kde voda splňovala normy stanovené Světovou zdravotnickou organizací WHO. Tento počáteční výsledek ukazuje, že místa, kde se pratikují Homa ohně mají vliv na větší vodní útvary, jako je velká řeka.

 

Tabulka:

 

 

 

Zdroj: https://www.agnihotra.org/2017/07/01/purification-of-water-by-agnihotra/

 

Ke stažení: Agnihotra a čištění vody.pdf

 

 

Překlad: Jan Běhůnek DiS

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
341 01 Horažďovice

+420 732 445 320
Skype nebo WhatsApp

https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode