Rezonanční bod

 

Aktivace deseti rezonančních pyramid

V Agnihotra chýši se pouze jednou aktivuje deset pyramid. Všechny pyramidy se současně aktivují ohněm a mantrami.

Po vychladnutí se odstraní popel ze všech pyramid, smíchá se s vodou a dá se k nějakému nemocnému stromu nebo rostlině v okolí.

 

 

První nabitá hlavní pyramida, se v Agnihotra chýši zahrabe do hloubky přibližně 50 cm. Je důležité, aby pyramida byla přesně ve stejném směru, jako během aktivace, tj. strana pyramidy, která byla během aktivace na východ, by se také měla zahrabat směrem k východu. Horní rezonanční pyramida na sloupu, by měla stát přesně nad zahrabanou pyramidou a měla by rovněž směřovat přesně k východu.

Podle starobylé vědy, se udržuje kontakt mezi sluncem a tímto bodem, zatímco se Země otáčí. Agnihotra musí v chýši začít během západu slunce, ne během východu slunce. Je to jako když se během západu slunce tento bod zapne.

Chcete-li léčit nemocné rostliny, zregenerovat půdu a zlepšit kvality vody, tak denně provádějte Agnihotru přesně v okamžiku, který pro farmu podle zeměpisné šířky a délky vyhledá počítač. Kromě toho, by se každý den měla provádět alespoň po dobu 4 hodin Om Tryambakam Homa. Během úplňku a novoluní by se měla provádět Om Trymbakam Homa, pokud je to možné po dobu 24 hodin, nebo přibližně 24 hodin denně.

 

 

Aby se toho dosáhlo, měly by se dodržovat následující pokyny:

 

  • vyléčit rostliny od plísňových a bakteriálních infekcí, od škůdců jako je háďátko zhoubné, nosatec lískový nebo viry, atd
  • kontrola růstu plevele
  • produkce bohatých a zdravých plodin.

Doporučuje se používat roztok z Agnihotra popela, Biosol a kompost
(např. vermicompost) společně s léčivými ohni. Kvalita produktů, množství, chuti, textury, barvy, obsahu živin, odolnost vůči onemocněním a ztráta úrody, tomu se dá zabránit.

 

Některé důležité body

 

Pro přesný výpočet času východu a západu slunce pro Agnihotru se používá software, který byl vyvinut v Německu aplikuje konkrétní definici východu a západu Slunce (tu zprostředkovali rišijové podle Vruksha Ayurveda).

Když se provádí Om Tryambakam Homa a přichází východ nebo západ slunce, obřad se krátce přeruší a v levé pyramidě se provede Agnihotra. Ihned po Agnihotra mantře se může pokračovat v Om Tryambakam Homě.

Uchovávejte Agnihotra popel a popel z Om Tryambakam Homy v různých nádobách.

Pouze Agnihotra popel se používá jako léčebný prostředek pro lidi, rostliny a zvířata. Popel z Om Tryambakam Homy se může přimíchat do kompostu nebo se dá vysypat přímo na pole.

Před vstupem do Agnihotra chýše dodržujte minimální zdvořilost tím, že si omyjete ruce, nohy, obličej a vypláchnete si ústa.

Dobrovolný lektor Homa terapie navštíví vaši farmu a nainstaluje rezonanční body. Co potom musí farmář udělat je velmi jednoduché a to denně praktikovat Agnihotru a Om Tryambakam Homu.

 

 

 

Poznámka: Tato technika nepochází z Véd, proto ji některé farmy nepoužívají.

Další informace o HOMA ekologickém zemědělství jsou zde: homafarming.com/

Zdroj: www.agnihotra-pratique.com/uploads/5/1/5/9/51596/agnihotra_brainstorming_booklet_2012.pdf

Překlad: Jan Běhůnek DiS

Kontakt

Jan Běhůnek DiS
Loužná 12
CZ-341 01 Horažďovice


https://www.youtube.com/channel/UCBhMnrDY3lr-6DPxe2PnpLw

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode